06.07.2014  |  Добавил: Admin

  После «Бог Господь» поем:   Агнцу Пречистому и Пастырю последуя, /Агнице словесная Та-тиано, /мысленных зверей не убоялася еси, /но знамением крест-ным вооружившися, /до конца тех низложила еси /и вошла еси в небесную ограду, /идеже помяни и нас, мученице Христова мно-гомудр  Подробнее »

06.07.2014  |  Добавил: Admin

Иерей: Благословен Бог наш: Лик (чтец): Аминь. Царю небесный: Трисвятое по Отче наш: Господи, помилуй, (12) Слава и ныне: Приидите, поклонимся, Цареви нашему Богу. Приидите, поклонимся и припадем Христу, Цареви нашему Богу. Приидите, поклонимся и припадем самому Христу, Цареви и Богу нашему. Псалом  Подробнее »

06.07.2014  |  Добавил: Admin

- Таинство Крещения - Таинство Венчания - Поминовение за Литургией на проскомидии - Поминовение на Проскомидии в течение 40 Литургий (сорокоуст) - Поминовение на Проскомидии в течение 1 года - Поминовение за Литургией на Проскомидии, с особыми прошениями на сугубой ектении:    - о  Подробнее »

01.07.2014  |  Добавил: Admin

Для народнага пенiя.  ЛІТУРГІЯ АГЛАШЭННЫХ Дыякан: Благаславі, уладыка. Свяшчэннік: Благаславёна Царства Айца і Сына, і Святога Духа цяпер і заўсёды, і на векі вякоў. Хор: Амінь. Вялікая (мірная) екцення Дыякан: У міры Госпаду памолімся. За мір з вышынь і збаўленне душ нашых Госпаду памол  Подробнее »

01.07.2014  |  Добавил: Admin

Для народного пения. Диакон: Благослови, владыко. Иерей: Благословенно Царство Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Люди: Аминь. Великая ектения Диакон: Миром Господу помолимся. Люди: Господи, помилуй. (На каждое прошение.) О Свышнем мире и спасе  Подробнее »